niedziela, 5 marca 2017

Lista Obecności #6 oraz kilka ogłoszeń parafialnych

Witajcie! 


Mamy już marzec, a wraz z pierwszym miesiącem wiosny nadchodzą też wiosenne porządki. Oto, co się mieści pod tym określeniem:

LISTA OBECNOŚCI 

OD: 05. 03. 2017 r., 15:45 DO: 12. 03. 2017 r., 15:45


Wpisują się na nią:

 • Matthias von Anwarden
 • Jekaterina Juszczenko 
 • Josephine von Klausch 
 • Curt Kehl
 • Raisa Marieta Malicka
 • Cesare Neumann
 • Alexander Schenk von Stauffenberg
 • Weronika de Sevigny
 • Michał Wojciechowski

Martin Rommel i Valentin Werner Voss mają zapisaną obecność ze względu na fakt, że ich autor otrzymał urlop. Musieliśmy się pożegnać z Ottonem von Wartenburg, aczkolwiek - jak szepczą konspiracyjne źródła - rosyjska gospodyni podpułkownika Anwardena wciąż jeszcze u niego pracuje.

Przejdźmy teraz do kolejnej kwestii: szablon. Myślałyśmy, by zamówić całkowicie nowy szablon w nieco jaśniejszej, wiosennej gamie barw - ale tym razem to Wy, drodzy Autorzy, zdecydowalibyście, co miałoby się na nim znaleźć (a więc aktorzy, kolorystyka, napisy). Prosimy o wypowiedź pod tym postem każdego autora, zarówno nowego, jak i ze "starej gwardii". Nadal wytrwale reklamujemy się, gdzie się da, staramy się też przyciągnąć w jakiś sposób ludzi - jeżeli macie jakieś pomysły, gdzie jeszcze można dotrzeć z reklamą Teatru Wojny, śmiało piszcie.

Ostatnia sprawa na dziś to wskazówki fabularne i event. O co chodzi? Ano o to, że w najbliższym czasie wszyscy autorzy zaangażowani w grę na blogu otrzymają prywatne e-maile oraz wiadomości na komunikatorach od porucznik Reid w sprawie dot. bloga i wątków. Będą one zawierały ważne informacje dotyczące rozgrywki w oparciu o intrygę, którą przygotowałyśmy - a więc min. treść depesz wysłanych do Waszych postaci, informacje dotyczące wykorzystania postaci pobocznych oraz ogólny zarys sytuacji związanej z "aferą mikrofilmów". Przygotowujemy też podsumowanie I i II etapu eventu, prowadzonego przez niezastąpioną Nefryt, która jest z nami od samego początku - bardzo Ci dziękujemy za wszystkie starania i gratulujemy ciekawego pomysłu! Po rozegraniu III etapu, w porozumieniu z organizatorką eventu, MG rozda nagrody za aktywną grę wszystkim użytkownikom.

Na pożegnanie informujemy, że nasi agenci zdobyli tajne informacje - a są nimi "Dzienniki pana R." Zapraszamy do lektury!

Z poważaniem,

Gubernator Minami i porucznik Maya

7 komentarzy:

 1. Matthias von Anwarden się melduje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Żyję pomimo urlopu!!

  Zakonspirowany Martin ukrywający się wśród sztucznego śniegu i narciarzy oraz Valentin podziwiający polskie Tatry

  OdpowiedzUsuń
 3. Jekaterina obecna, za parę dni będzie to widać ;) W sprawie szablonu odezwę się, jak troszkę ogarnę życie.

  OdpowiedzUsuń
 4. No to oczywiście Antonina też się melduje.
  W sprawie szablonu może jakoś jutro powinnam się odezwać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam się odezwać a'propos szabonu, więc jestem.
  Szczerze mówiąc, nie mam dokładnej wizji. Przyszło mi do głowy, że w kontekście wiosny ciekawie mogłaby wyglądać zieleń - ale nie piękna i wiosenna, tylko złamana szarością, taka brudna, jakby zasnuta dymem. W sensie, taka wojenna wiosna na zgliszczach.
  Nie znam zbyt wielu filmów, więc trudno mi cokolwiek podpowiedzieć. Mamy 43 rok, więc może przepleść scenki z Polski (jakieś kadry z "Zakazanych piosenek", "Świadectwa urodzenia", ewentualnie coś zn owych produkcji, trudno powiedzieć, bo nic konkretnego nie przychodzi mi teraz do głowy) z epizodami z np. Stalingradu (można wziąć jakieś kadry z "Wróg u bram"). Do tego, wśród "polskich scenek" uwzględnić jakieś kadry z powstania w getcie, bo trwało do maja 43'? Ale znów, brakuje mi filmów.
  Co do cytatów - mi się podoba obecny (z nagłówka) i chętnie widziałabym go także w nowym szablonie.
  Co do eventu - dziękuję, aż się speszyłam, czytając te podziękowania :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha. Kwestia prywatnej wiadomości - otrzymałam i się odniosę, tylko nie od razu, bo żeby to miało sens, pewien wątek musi nabrać tempa.

   Usuń
 6. Michał i Cesare są. Plus na prośbę Chryzi wpisuję Raise i Curta.

  OdpowiedzUsuń

Tu warto kliknąć!

Szablon wykonany przez Eveline Dee z Panda Graphics